Tradycje wielkanocne

Tradycje wielkanocne

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i przyroda łączą się ze sobą. Dzisiaj trochę właśnie o tym. Proponujemy film, który przybliży Wam zwyczaje związane z Wielkanocą.

https://www.youtube.com/watch?v=giRwxyKTXcg

Po obejrzeniu filmu odpowiedzcie na pytania:

– Co to jest „Wielki Tydzień”?

– W jaki sposób ludzie przygotowują się do Wielkanocy?

– Jakie potrawy stoją na wielkanocnym stole?

– Jaką uroczystość obchodzi się tydzień przed Wielkanocą?

– Kiedy szukamy wielkanocnego zajączka?

– Co to jest „śmigus – dyngus”?

Zachęcamy również do wykonania własnych pisanek i pochwalenia się swoimi pomysłami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status