Wagi

Wagi

Witajcie! Mamy dla Was zagadkę:

Bardzo jest dokładna, stoi sobie w sklepie.

A co ile waży, pokaże najlepiej.

Tak, jest to oczywiście waga. Dzisiaj zapoznamy się z działaniem wagi. Najpierw zobaczcie jakie mogą być rodzaje wag. Pokazują to obrazki znajdujące się na dole.

Teraz obejrzycie film, który wprowadzi Was w tajniki ważenia. Pomoże w tym ośmiornica Szizi.

https://www.youtube.com/watch?v=9FSwujSJtdg

A może spróbujecie sami coś poważyć? Przedstawiamy pomysł na samodzielne zrobienie wagi. Potrzebny będzie wieszak oraz dwie jednakowe torebki foliowe, które umieszczamy po obu stronach wieszaka – i gotowe.

Powodzenia w ważeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status