Mali inżynierowie – co sprawia, że pomysł działa?

Mali inżynierowie – co sprawia, że pomysł działa?

Uczniowie klasy 2 uczestniczą w projekcie fundacji Uniwersytet dzieci – „Mali inżynierowie- co sprawia, że pomysł działa?” Podczas pierwszych zajęć dowiedzieliśmy się jak wygląda, z czego jest zbudowana rakieta kosmiczna. Konstruowaliśmy własne rakiety. Podczas drugich zajęć dowiedzieliśmy się dlaczego samolot lata, jakie siły działają na samolot oraz braliśmy udział w wirtualnym spacerze w samolocie boeing. Tworzyliśmy własne samoloty i sprawdzaliśmy co ma wpływ na ich daleki lot. Do każdego tematu uzupełniamy indeks ucznia, w którym uczniowie opisują lub rysują co im się najbardziej podobało oraz wklejają naklejki uczestnictwa w zajęciach. Zajęcia były bardzo interesujące, dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały zadania:) Przed nami jeszcze 4 tematy projektu:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status