Święto Niepodległości 2020

Święto Niepodległości 2020

11 Listopada 1918….
,,Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 123 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (…) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (…),,

11 Listopada 2020…
102 rocznica odzyskania Niepodległości. Tak Dziś, właśnie dziś nasze Piękne, Ważne, Państwowe Święto ! Nie możemy być razem, nie możemy wyprowadzić sztandaru , nie możemy zaśpiewać jak co roku wspólnie Mazurka Dąbrowskiego , ale możemy pamiętać i pamiętamy! I nigdy nie zapomnimy! Bóg, honor, ojczyzna!

„Ojczyzna wolna, znowu wolna! Tak bije serce, huczą skronie! A Biały Orzeł w słońcu kwiatów przyleciał, by Go ująć w dłonie. Zawsze był z nami – ptak wspaniały, choć czasem ktoś odszedł daleko… Bronił tej ziemi, bo ją kochał sercem pokoleń już od wieków.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status