Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły uczcili różnorodność językową i kulturową podczas zajęć z języka angielskiego.

 Uczniowie klasy I podczas zabaw bardzo dobrze poradzili sobie z rozpoznaniem w jakim języku są poszczególne zwroty na powitanie, pożegnanie, a także kolory i liczby. Odgadywali do jakiego zwierzątka pasują wyrazy dźwiękonaśladowcze (okazało się, że zwierzaki inaczej miauczą, szczekają i muczą w różnych krajach ;)). Następnie dzieci wykonały kolorowe plakaty.

 W klasie II uczniowie wykonali projekty pod tytułem My Town, w których zaprezentowali swoje zdolności plastyczne oraz umiejętność wykorzystania prostych angielskich zwrotów w opowiadaniu o swojej miejscowości. 

 Klasy VI-VIII brały udział w zajęciach z wykorzystaniem źródeł internetowych. Uczniowie poznali różne fakty i ciekawostki dotyczące języków europejskich a następnie rozwiązywali w drużynach quizy, dzięki którym mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu.      

Zespół nauczycieli języków obcych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status