APEL DO RODZICÓW I UCZNIÓW

APEL DO RODZICÓW I UCZNIÓW

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Pamiętajmy! To nie są dodatkowe wakacje! To nie czas na bywanie w galeriach handlowych! Dzieci powinny pozostać w domach! Bądźmy odpowiedzialni i nie narażajmy naszych dzieci,  bliskich i samych siebie! 

Ministerstwo Edukacji Narodowej radzi  (https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach):

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Drodzy mieszkańcy Gminy Wolin!  Bądźmy wszyscy odpowiedzialni. Dbajmy o higienę rąk, nie korzystajmy z miejsc, w których są duże skupiska osób.  Przy kasłaniu i kichaniu zakrywajmy usta i nos. Zachowujmy  szczególną ostrożność wśród osób, które kaszlą i kichają.

Namawiamy osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem,  aby powiadomiły  o tym fakcie telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosiły się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa znajdziecie na stronie: http://gov.pl/koronawirus

Jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa  zadzwoń pod numer 800 190 590

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Proszę o zapoznanie się z zarządzeniami Burmistrza Wolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status