PIERWSZY WYJAZD UCZNIÓW PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z KOŁCZEWA NA SYCYLIĘ W RAMACH PROJEKTU ERASMUS +

PIERWSZY WYJAZD UCZNIÓW PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z KOŁCZEWA NA SYCYLIĘ W RAMACH PROJEKTU ERASMUS +

W dniach 12-18 maja 2018r. w ramach projektu Erasmus+ Y.E.S. odbyło się na Sycylii spotkanie uczniów, nauczycieli z Włoch, Irlandii Północnej, Grecji, Hiszpanii oraz Polski. Polskę reprezentowały uczennice kl. VII PSP w Kołczewie Martyna Dajlid i Nikola Masojć oraz dyrektor szkoły pani Beata Aniśkiewicz – Pociask i nauczyciel języka angielskiego pani Marta Gaskill.

Dziewczynki przebywały podczas pobytu w rodzinach włoskich, dzięki czemu poznawały kulturęvi zwyczaje Włochów. 

W poniedziałek 14 maja wszyscy przybyli do szkoły Istituto Francesco Petrarca na uroczyste powitanie uczniów i nauczycieli z Polski, Grecji, Hiszpanii i Irlandii Północnej. Szkolna orkiestra przygotowała muzyczny program powitalny. Po koncercie odbyły się zajęcia prowadzone przez włoskich nauczycieli, podczas których uczniowie wykonywali wspólnie prace plastyczne poznając jednocześnie fakty i historię Katanii. Po zajęciach wszyscy zjedli wspólny lunch w szkolnej stołówce przygotowany przez rodziców.

Następnego dnia odbyła się całodniowa wycieczka do doliny świątyń w Agrigento. Uczniowie i nauczyciele odwiedzili ogrody, jaskinię oraz ruiny starożytnych greckich świątyń.

W środę 16 maja odbyło się spotkanie koordynatorów projektu w celu ustalenia kolejnych terminów spotkań oraz zadań na kolejny rok szkolny. W międzyczasie pozostali nauczyciele i uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach. Po spotkaniu wszyscy obejrzeli program artystyczny przygotowany przez odział przedszkolny. Po południu odbyła się dyskoteka szkolna.

 W kolejnym dniu  uczniowie i nauczyciele wybrali się na wspólne zwiedzanie zabytków Katanii. Wycieczka zakończyła się wizytą w Uniwersytecie Monastero dei Benedettini, gdzie uczniowie samodzielnie wykonali starożytne mozaiki.

W ostatni dzień zorganizowana została wycieczka autokarowa na wulkan Etna, gdzie można było obejrzeć jeden z kraterów i przejazd do Taorminy – malowniczego włoskiego kurortu.

Tydzień minął bardzo intensywnie i pozostawił miłe wspomnienia. Uczniowie nawiązali nowe kontakty i przyjaźnie, czego dowodem były pożegnania na lotnisku. Po powrocie do szkoły opowiadaniom pełnych wrażeń nie było końca.

Następni uczniowie już nie mogą się doczekać kiedy nadejdzie ich kolej…..   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status