Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy 2

16 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy 2.

Całą klasą odwiedziliśmy bibliotekę szkolną. Pani Danusia Kruła oprowadziła wszystkich po bibliotece prezentując zbiory książkowe i tłumacząc gdzie znajdziemy interesująca nas tematykę.

Rozmawialiśmy także o zasadach, które trzeba przestrzegać podczas wypożyczania oraz czytania książek:

– Nie pisz i nie rysuj tuszem na mych kartkach, bowiem wkrótce będę prawie nic nie warta.
– Nie zaginaj rogów, używaj zakładek, na półce mnie stawiaj, dbaj o me okładki.
– Kiedy moje kartki wyrwiesz i wyrzucisz, wiedz że wtedy nigdy do mnie nie, powrócisz.
– Gdy się ze starości zacznę rozlatywać, spróbuj mnie naprawić, posklejać, pozszywać.
– Nie czytaj, gdy jadasz, nie brudź mnie rękami to Ci będę służyć całymi latami.

Uczniowie zaprezentowali wiersz pt. „Książka” Edwarda Szymańskiego.

Następnie wszyscy zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.

Każdy otrzymał dyplom oraz książkę zakupioną przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy!

Po pasowaniu każdy mógł wybrać książkę ze zbiorów biblioteki i ją wypożyczyć.

Nauczycielki PSP w Kołczewie

Natalia Kluza