Figury geometryczne

Przypomnimy sobie dzisiaj figury geometryczne, które poznaliśmy wcześniej. Pomoże w tym piosenka:

Teraz poproście kogoś dorosłego o przeczytanie bajki o kształtach. Po jej wysłuchaniu odpowiedzcie na pytania i spróbujcie narysować ludki oraz ich domek. Powodzenia! Czekamy na zdjęcia Waszych prac.

Domek malutki i różnokształtne ludki.
W mojej bajeczce jest domek malutki. Mieszkają w tym domku różnokształtne ludki. Jeden jest okrągły, drugi kwadratowy. Małe trójkąciki wkładają na głowy. Domek ich malutki z kwadratów ma ściany. Daszek ma trójkątny, pięknie malowany. Drzwiczki prostokątne prowadzą do środka. W środku oba ludki każdy może spotkać. A czasem, gdy pada i brzydko na dworze, gdy nie chcą wyjść z domu o takiej porze, w oknach w kształcie kółek dwa ludki siadają i przez te okienka na dzieci zerkają.

– Jakie ludki mieszkają w domu?
– Z jakich figur geometrycznych zbudowany jest domek? Narysuj te figury.
– Co robią ludki, gdy pada deszcz i jest brzydka pogoda na dworze?