Akredytacja w Sektorze Edukacja Szkolna ERASMUS+

Otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość w nowym roku.
Nasza szkoła uzyskała Akredytację w Sektorze Edukacja Szkolna ERASMUS+ na lata 2021-2027. Jesteśmy w gronie 159 szkół z całej Polski, które zdobyły Akredytację.
Dzięki niej będziemy mogli nadal realizować projekty edukacyjne ze szkołami z Unii Europejskiej.
Nasza szkoła posiada opracowany Plan Erasmusa obejmujący działania na najbliższe 3 lata. Nasz plan zawiera trzy cele do zrealizowania:
1. Budowanie właściwych postaw ekologicznych wśród uczniów poprzez realizowanie projektów międzynarodowych.
2. Kadra nauczycielska komunikuje się w języku angielskim.
3. Podniesienie kwalifikacji nauczycieli w zakresie indywidualizacji nauczania oraz wykorzystania do tego nowoczesnych narzędzi pracy.

Zaproponowane przez nas cele zostały pozytywnie ocenione przez ekspertów. Zaplanowano realizację projektów w okresie 3-letnim, z udziałem łącznie 16 uczniów oraz 10 nauczycieli. Mamy również możliwość uzupełnienie w kolejnych latach Planu Erasmusa, by zaplanować kolejne działania.

Z niecierpliwością czekamy na powrót do szkół uczniów i możliwość wznowienia mobilności zagranicznych!

Beata Aniśkiewicz-Pociask- dyrektor szkoły
Katarzyna Wołkow-wicedyrektor szkoły