Wielkanocna baba

Święta Wielkanocne tuż, tuż. Z tej okazji postanowiliśmy w naszej zerówce upiec wielkanocną babkę. Każdy z nas był chętny do pracy. Po dokładnym umyciu rąk, przygotowaliśmy potrzebne składniki. W misie miksera kolejno umieściliśmy jajka, cukier, olej oraz połączony z mąką proszek do pieczenia. Mieszaliśmy wszystko, z ciekawością obserwując jak zmienia się konsystencja ciasta. Do części ciasta dodaliśmy kakao. Tak przygotowane masy wlaliśmy do prodiża (to takie elektryczne urządzenie do pieczenia ciasta) i niecierpliwie czekaliśmy na efekt naszej pracy. Kiedy babka się upiekła, odbyła się wspólna degustacja. Ummmm… smakowało pysznie. Jak się okazuje, pieczenie ciasta, to nie taka trudna sprawa. Musimy to koniecznie powtórzyć.

Wychowawca oddziału przedszkolnego

Małgorzata Czajkowska