Europejski tydzień kodowania

Europejski tydzień kodowania

Nasza szkoła brała udział w przedsięwzięciu Codeweek – Europejskim Tygodniu Kodowania, który odbywa się corocznie od 10 do 25 października.

Uczniowie wszystkich klas, podczas zajęć informatyki rozwiązywali programistyczne łamigówki, tworząc niezliczone ilości algorytmów z wykorzystaniem komputerów i tabletów.

W zależności od wieku przemierzali wirtualne światy wraz z bohaterami znanymi z kreskówek np. Kotboyem, Sowellą i Geksonem znanymi z Pidżamersów, którzy mierzyli się z Luną, jej ćmami i ninja ludkami, Alex i Stevem z popularnej gry Minecraft, a także innych postaci jak sympatyczny bloczek z gry Boxisland czy Spritebox.

Najmłodszym przypadł także do gustu Scratch Jr, za pomocą którego tworzyli ciekawe, interaktywne historie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status