Monety Polskie

Monety Polskie

Wiecie już dużo o Polsce, o znaczeniu orła, znacie symbole narodowe. Wizerunek orła znajduje się jednak nie tylko w godle Polski, można go znaleźć gdzieś jeszcze. Domyślacie się gdzie? Na pieniądzach.

Walutą Polski jest złoty. Oznacza to, że właśnie takimi pieniędzmi płacimy w Polsce. Na monetach widzimy cyfry i orła na ich odwrocie. Na banknotach znajdują się wizerunki polskich władców, a także orzełki. Możecie zobaczyć to na zdjęciach poniżej.😊

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Na koniec spróbujcie zagrać w „Monetowe memory”. Grę znajdziecie pod tym linkiem:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status