Niezapomniana wizyta zagranicznych gości w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołczewie

Niezapomniana wizyta zagranicznych gości w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołczewie

W dniach 06.05.2019 – 10.05.2019 odbyło się kolejne Międzynarodowe Spotkanie Uczniów szkół partnerskich projektu Erasmus+ „Young Entrepreneurs Shine” zorganizowane w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołczewie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele  z Włoch, Hiszpanii, Grecji i Irlandii Północnej.

Pierwszy dzień wizyty w szkole rozpoczął się uroczystym powitaniem i występem artystycznym przygotowanym przez uczniów z PSP Kołczewo. Od poniedziałku uczniowie przystąpili do wspólnych prac projektowych związanych z przedsiębiorczością i prawami dziecka a nauczyciele uczestniczyli w specjalnie zorganizowanych szkoleniach.

Podczas kolejnych dni goście mieli okazję odwiedzić interesujące miejsca na wyspie Wolin takie jak Centrum Słowian i Wikingów, Woliński Park Narodowy z zagrodą żubrów, promenadę, molo i plażę w Międzyzdrojach, najwyższą latarnię morską na polskim wybrzeżu w Świnoujściu. Koordynatorzy oraz nauczyciele ze szkół partnerskich zostali zaproszeni do Dworku w Wolinie, gdzie spotkali się z Burmistrzem Wolina panią Ewą Grzybowską, Zastępcą Burmistrza Wolina panem Markiem Grocholskim, Przewodniczącym Rady Miasta Wolina panem Krzysztofem Czachem oraz Dyrektor Gminnego Biura Administracji Szkolnej panią Magdaleną Kośnik. Podczas spotkania nasi goście podzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pobytu na wyspie Wolin oraz przestawili informacje o działaniach podjętych podczas realizacji projektu. Pani Burmistrz zaprosiła nauczycieli na widowisko z pogranicza teatru, muzyki i plastyki pt. „Teatr obrazu” do Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno w związku z odbywającym się wydarzeniem „Wiosna muz”. Wydarzenie to pozostanie na pewno w naszej pamięci na bardzo długo.

Popołudniowe atrakcje dla uczniów były organizowane przez goszczące je rodziny. Spotkanie niewątpliwie rozwinęło współpracę pomiędzy partnerami i zachęciło uczniów do udziału w międzynarodowych projektach. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej będą mieli okazję uczestniczyć w kolejnych spotkaniach w szkołach partnerskich na Kefalonii w Grecji oraz na La Palmie w Hiszpanii w ostatnim roku realizacji projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status