SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE PLASTYCZNYM

SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Uczennica klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie wygrała w konkursie plastycznym!

27 marca br., w Akademii Sztuki w Szczecinie w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego, odbył się finał wojewódzkiego konkursu pn. „Staś Moniuszko też był dzieckiem”. Organizatorem przedsięwzięcia byli Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Rektor Akademii Sztuki w Szczecinie pan Dariusz Dyczewski.

Konkurs został zorganizowany w ramach, przypadającej w tym roku, 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu twórczości kompozytora, oddając hołd tej wybitnej postaci, ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki.

Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. W szkolnym etapie wygrała z kl. 1- Ewa Białek, z kl. 2b- Zosia Menderska oraz w kl. 3- Jagoda Branicka. Prace dziewczynek zostały wysłane do Szczecina na kolejny etap.

Zadaniem uczestników, podczas finału wydarzenia, było wykonanie ilustracji do tekstu literackiego (m.in. fragmentu książki Wandy Chotomskiej „Muzyka Pana Moniuszki”, czy Nadziei Bruckiej „Stanisław Moniuszko”). Nasza Jagoda Branicka z kl. 3, zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status